Sukcesem naszych młodych żeglarzy zakończyły się – organizowane już po raz 14. – regaty o Puchar Burmistrza Kartuz. Rywalizacja toczyła się na Jeziorze Brodno Wielkie. Na Kaszuby wyjechała 6-osobowa reprezentacja gminy Cedry Wielkie. Mimo że ekipa skromna, to z zawodów wróciła z tarczą. Wśród dziewcząt na drugim miejscu sklasyfikowano Zosię Seredyńską, a jedno miejsce niżej na podium zajęła Martyna Dżurko.

Warto w tym miejscu powiedzieć, że w klasyfikacji ogólnej nasze dziewczyny zajęły miejsce czwarte i piąte. A sklasyfikowanych zostało 30 zawodników.

Pozostali zawodnicy również nie mają się czego wstydzić, ponieważ również sklasyfikowani byli bardzo wysoko. Trudno nie być zadowolonym z takich wyników. Cieszę się, że moi podopieczni wykorzystali wiedzę zdobytą w ciągu kilku ostatnich miesięcy i doświadczenie nabyte na zgrupowaniu w hiszpańskim Torrevieja. Coraz lepsze wyniki pokazują, że bardzo prężnie rozwija się żeglarstwo w gminie Cedry Wielkie – mówi nam Krzysztof Kocięda, szkoleniowiec GKM „Cedrus” Cedry Wielkie.

Dodajmy jeszcze, że wśród dziewcząt na piątym miejscu sklasyfikowana została Oliwia Szweda, ósmym – Kinga Tomaszewska, a dziewiątym – Marcelina Grzylewska.

Od dłuższego czasu obserwuję, że dzieciaki chętniej graną się do żeglarstwa. W tej chwili trenuje już blisko 30 osób. Cieszę się, że nasza młodzież zaczyna odnosić coraz większe. Gratuluję wyników i życzę kolejnych udanych startów na pomorskich wodach – gratuluje wójt Janusz Goliński.

Mimo że trwają wakacje, to treningi nie zostały przerwane. Zajęcia odbywają się oczywiście w Błotniku, gdzie 11 i 12 lipca przeprowadzone będą konsultacje międzyklubowe. Z kolei od 13 do 17 lipca odbędzie się zgrupowanie, a zaraz po nim (18–19 lipca) regaty w Chmielnie.

Będą to już drugie regaty organizowane w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W pierwszych nie startowaliśmy, ale chcielibyśmy uczestniczyć w każdych kolejnych regatach. Poza Chmielnem zawody odbędą się we Wdzydzach i na Jeziorze Brodno Wielkie. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy wypadną dobrze i znów powalczą o podium – dodaje Krzysztof Kocięda.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…